Avrupa’nın en iyi Triatletleri Beylikdüzü’nde yarıştı

Avrupa’nın en iyi Triatletleri Beylikdüzü’nde yarıştı

97
0
SHARE
????????????????????????????????????

Beylikdüzü’nde bir ilk gerçekleşti. Türkiye dahil 17 Avrupa ülkesinden, 2 günde 150’yi aşkın sporcu ara vermeksizin, tüm zorluklara rağmen,1.5 km kulaç attı,40 km pedal çevirdi ve 10 km koşarak Avrupa Kupası için mücadele etti

İstanbul ETU Triatlon Avrupa Kupası mücadelesi Beylikdüzü Gürpınar Sahili’nde yapıldı. Beylikdüzü Belediyesi, İstanbul Valiliği ve Türkiye Triatlon Federasyonu  işbirliğiyle  ile yapılan ve  ilçede ilk kez gerçekleşen bu yarışmaya 2 günde 17 Avrupa ülkesinden 150’yi aşkın sporcu katıldı. En son 2015 yılında İstanbul’da spring mesafede gerçekleşen Avrupa kupası mücadelesi bu kez Olimpik kategoride gerçekleşti. 3 etapta ara vermeden kıyasıya yarışan sporcular ilk etapta 1.5 km yüzdü, ardından değişim alanında bisikletlerini alarak 40 km’lik parkur boyunca pedal çevirdi ve son etapta bisikletleri bırakarak 10 km boyunca koştu.

Triatletler Tokyo Olimpiyatları İçin Puan Topladı

Avrupa Kupası mücadelesinin ilk gününde yaş grupları ve Paratriatlon kategorilerindeki yarışlara 120 sporcu katılım gösterdi. Avrupa klasmanındaki yarışlar ise ikinci gün Avrupa’nın en iyilerinin yarıştığı Elit Kadınlar ve Elit Erkekler kategorilerinde gerçekleşti. Tokyo’da 2020 yılında gerçekleşecek Triatlon yarışları için puan toplayan sporcular arasında nefes kesen bir mücadele gerçekleşti.

2017 İstanbul ETU Triatlon Elit Kadınlar mücadelesinde  parkuru Kanadalı Emy Legault 1.likle, Ukraynalı Margaryta Krylova 2.likle ve Avustralyalı Grace Musgrove 3.lükle bitirdi. Elit Erkekler mücadelesinde ise parkuru Rus sporcu Andrey Bryukhankov 1.likle, Ukraynalı DmytroMalyar 2.’likle ve Russporcu Anton Kozlov 3.’lükle bitirdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bundan sonra sadece spora ev sahipliği yapacak olan Gürpınar Sahili’nde gerçekleşen bu önemli yarış sonrası “Uluslararası klasmanda çok verimli 2 gün geçirdik. Büyük bir azimle parkuru tamamlayan ve 2020 Tokyo olimpiyatlarına hazırlanan tüm sporculara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik “Beylikdüzü Gürpınar Sahilinde ilk kez Avrupa Kupası’nı gerçekleştirdik . Hedefimiz Dünya Kupası yarışlarını da burada yapmak. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz dedi.

Türkiye Triatlon Federasyonu Onursal Başkanı Halil Kılıçoğlu’da yaptığı açıklamada Beylikdüzü sahili çok güzel belediye de çok güzel organize etmiş. Triatlon ailesi olarak son derece mutlu olduk. Başta Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine teşekkür ederiz. Hedeflerinin 2020 Tokyo Olimpiyatları’na sporcu göndermek olduğunu vurgulayan Kılıçoğlu, sporcularımıza güveniyoruz , federasyon başkanımız başta olmak üzere federasyon olarak  çok çalışıyoruz dedi.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı İsa Tamer Çelik ve Türkiye Triatlon Federasyonu Onursal Başkanı Halil Kılıçoğlu

 

 

Yorum yok

Yorum bırak