ETTU Avrupa Kupalarındaki rakiplerimiz belli oldu

ETTU Avrupa Kupalarındaki rakiplerimiz belli oldu

92
0
SHARE

2017-2018 sezonu ETTU Avrupa Kupalarında mücadele edecek Türk takımlarının rakipleri belli oldu.

ETTU Bayanlar Şampiyonlar Liginde mücadele edecek olan geçen yılın Bayanlar ETTU Cup Şampiyonu Bursa Büyükşehir Belediye Spor, B grubunda İspanya’nın UCAM Cartegena ve Avusturya’nın Linz AG Froschberg takımlarıyla eşleşti. Temsilcimiz ilk maçını 29 Eylül’de Bursa’da Linz ile yaptıktan sonra, 13 Ekim’de Cartagena, 24 Kasım’da ise Linz deplasmanına gidecek. Bursa Büyükşehir, grup maçlarını 1 Aralık’ta kendi sahasında yapacağı Cartagena maçı ile tamamlayacak. Grup maçlarının ardından dört grupta ilk iki sırayı alacak takımlar çeyrek finalde karşılaşacaklar.

Geçtiğimiz sezon Bayanlar ETTU Cup’da final oynayan ve Avrupa ikinciliğini elde eden Ankara TİGEM, bu sezon ETTU Cup’a seri başı olarak 3.turdan katılacak. Temsilcimiz 2.turdan gelen takımlardan biriyle ilk maçı 24 Kasım 2017’de, rövanşı ise 15 Aralık 2017 tarihlerinde oynayacak.

Bayanlar ETTU Cup’daki diğer iki temsilcimiz Kocasinan Belediye ve Bursaspor ise 1.turda aynı gruba düştüler. Temsilcilerimiz 30 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihlerinde İspanya’nın ev sahipliği yapacağı C grubunda ev sahibi ülkenin Hotel Patria Chica Museo Priego TM ve Tecnigen Linares ile Belçika’nın TT Vedrinamur takımlarıyla karşılaşacak. Grubunda ilk iki sırayı alacak takımlar 2.tura yükselecek.

Erkekler ETTU Cup’da mücadele edecek olan Beşiktaş, seri başı olduğu için kupaya 2.turdan itibaren katılacak. Siyah-beyazlılar, 27-29 Ekim 2017 tarihleri arasında İspanya’da yapılacak olan 2.tur C grubunda ev sahibi ülkeden Arteal Tenis De Mesa ve ilk turdan gelecek iki takımla mücadele edecek.
Erkekler ETTU Cup’daki diğer iki temsilcimiz Türk Telekom ve Sarkuysan ise aynı grupta yer aldılar. Her iki temsilcimiz de 30 Eylül – 1 Ekim 2017 tarihlerinde Slovakya’da yapılacak A grubunda ev sahibi ülkeden SK Vydrany, Ukrayna’dan Fortune Kiev ve Portekiz’den Clube De Sportivo Sao Poque takımlarıyla karşılaşacak. Grubunda ilk iki sırayı alacak takımlar 2.tura yükselecek.

Yorum yok

Yorum bırak