Özge Yılmaz Avrupa’nın En İyi’leri arasında

Özge Yılmaz Avrupa’nın En İyi’leri arasında

57
0
SHARE

Masa Tenisi Milli sporcusu Özge Yılmaz, Avrupa Gençler Şampiyonası ve Açık Turnuvalarda elde ettiği puanlarla 8-10 Eylül 2017 tarihleri arasında İngiltere´nin Worcester kentinde düzenlenecek olan Gençler ve Yıldızlar Masa Tenisi Avrupa En İyi 10´lar Turnuvasına davet edildi.
Avrupa Masa Tenisi Birliği ETTU tarafından organize edilen turnuva  Worcester Üniversitesi Arena Spor Salonunda oynanacak.

U15 ITTF Dünya sıralamasında 43., U15 ETTU Avrupa sıralamasında ise 13.sırada yer alan Kayseri Kocasinan Belediyesi sporcusu Özge Yılmaz, 2017 Avrupa Gençler Şampiyonasında yıldız çift kızlarda yarı final oynama başarısı göstererek üst üste ikinci kez Avrupa 3.lüğünü elde etti.
Geçen sezon Yıldızlar Türkiye Şampiyonluğunu elde eden 2002 doğumlu Yılmaz, ayrıca büyük bayanlarda da final oynayarak hem Türkiye 2.liğini elde etti, hem de 2002 doğumlu olup, büyüklerde final oynama başarısı gösteren ilk sporcu unvanını elde etti.

Özge Yılmaz´ın Top 10´a çağrılmasıyla Türk Masa Tenisi tarihinde ilk kez bir Türk sporcu Avrupa´nın En iyileri Turnuvasına davet edilmiş oldu.
Özge Yılmaz, Yıldızlar Avrupa Top 10 Turnuvasında Romen Zaharia, İtalyan Laurenti, Fransız Frete, Lutz ve İsa Cok, Alman Tu Wenna, Klee ve Bandareva, İngiliz Bardsley ile tek devre lig usulü karşılaşacak. Oynan 9 maç sonunda en çok puanı toplayan sporcu, Yıldızlar Avrupa Top 10 Şampiyonluğunu elde edecek.

Yorum yok

Yorum bırak