Tempo ve Üretkenlik

Tempo ve Üretkenlik

226
0
SHARE

Tempo ve Üretkenlik

İlk yarım saatteki Trabzonspor temposu herhalde bu sezonki tüm zamanların en iyi temposu gibiydi. İnanılmaz iştahlı şekilde Karabük üzerine gittiler. Maçın tamamında Trabzonspor ne tempoyu ne de oyundaki hakimiyetini kaybetti.

Geçen haftaki yazımda da söyledim; bu Trabzonspor’da hayat var. Bu Trabzonspor üzerine koyarsa , seneye şampiyonluktan söz edebiliriz. Karabük maçında şunu gördük ki, doğru tercihler oldu mu, takım baskılı oynayabiliyor. Pozisyona girmeyen takım, 3-4 farkı kaçırıyorsa iyi yolda demektir. Orta alanda Olcay-Okay ikilisi, Colman-Selçuk ikilisinin benzeri. Onlardan iyidir diyemem şu anda ancak onlara yakın olduğunu söyleyebilirim. Onazzi hem defansta hem de ofansta üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Hem top kesti hem top yaptı. Trabzonspor defansı zaman zaman adam paylaşımı ve zamanlama hatası yapıyor. Özellikle Uğur Demirok ile. Bekler iyi. Beklerin sorunu güç, kuvvet. Trabzonspor’un bu kadar tempolu oyunu 90 dakikaya yakın sürdürebilmesi gerçekten imkansız. Nasıl bir tempodur ve yorulmak bilmez şekilde durmadan sahayı parsellediler.

Rodeyega, bu takımın golcüsü. Ama onun yanına bir golcü daha lazım. Ya da Rodeyaga yerine N’doye ile maça başayabilir Ersun hoca. Bunun haricinde Castillo’nun yanlız oynamadığını bilmesi lazım. Pas oyununu bilmiyorsa, takım arkadaşlarından yardım alabilir.

Karabük takımı oyunun başında çok net bir pozisyon kaçırdı. O gol olsa Trabzonspor yine golü bulurdu.

Trabzonspor golü bulduktan sonar biraz frene bastı ancak, yine de temposunu yitirmedi. Golü Okay’ın bulması, bu takımın sorunu ne’yi çok iyi açıklıyor. Gol üretkenliği en az oyun üretkenliği kadar olmalıdır. Ersun hoca bunu da başarırsa bu takımın önü açık. Sonu nereye gider bilmem ama bundan iyi olur. Bundan iyisi ne olur, şampiyonluğa yakın.

Son sözüm taraftara; bu ayda stadı yine doldurdular. Helal olsun demekten başka birşey bulamıyorum. Yönetim kurulu ve başkanı bu takımı bu hale getirdiği için tebrik ediyorum.

Yorum yok

Yorum bırak